BU Günün ve Geleceğin Evi | [Yalıtımsan Konut - Termal Ekolojik Doğa Evleri]

BU Günün ve Geleceğin EviBU Günün ve Geleceğin Evi

Yalıtımsan A.Ş modern yapı ve yalıtım teknolojileri 1978 den beri yurt içinde ve yurt dışında inşaat-taahhüt ve mühendislik hizmetleri veren, ülkemizde konusuyla ilgili modern yapı sistemlerini ilk üreten, uygulayan, eğitim veren öncü ve yenilikçi uzman firmalarından biridir. İlkemiz, kaliteli hizmet, kaliteli ürün, uygun fiyatlı, yüksek performanslı, çevre dostu,sağlıklı sağlam, modern evler ve hizmet binaları tasarlama, üretme, inşaa etme ve öncelikle müşteri memnuniyeti'ni ön planda tutma misyonu ile kuruldu.

Az enerji harcayan,mum ışığıyla ısınan,yazın serin,kışın çok sıcak olan bu evler, insanlar için sağlıklı yaşam konforu sağlar.Doğa dostu,geri dönüşümlü ürünler kullanılarak yapılan konutlarımız toprağı kirletmez,doğaya ve çevreye zarar vermez,bünyesinde rutubet,nem barındırmaz,böcek- haşere-yılan-akrep vb.canlıların yuvalanması,üremesine,barınmasına asla izin vermez. Sistemi, detayları ve kullanılan malzemeleri dikkatle inceleyip başka firmaların evleriyle mukayese ettiğinizde, bu farkı görecek paranızın boşa gitmediğini ve isabetli bir seçim yaptığınızı anlayacaksınız.

Bu sistem sağlıklı ve ekolojik olmasından dolayı ABD ve tüm AVRUPA'da tercih edilmekte yaygın olarak uygulanmaktadır. Ülkemizde bu sistemi ilk üreten ve uygulayan öncü firma 'da YALITIMSAN'dır. İş ahlakımız, bir iş yapacaksak dünya standartlarında yapmaktır.

EVLER NE KADAR SÜRER

Tasarım aşaması sırasında sizin vereceğiniz bilgiler ve talepleriniz,bölgenin yapısı itibarıyla kullanılacak farklı malzemeler ,hazırlık aşamasındaki süreyi belirler. Evin büyüklüğü,karmaşıklığı,bölge faktörü,yol,hafriyat,drenaj,buna bağlı olarak zamanlamayı bu incelemeden sonra yapmak daha doğru olur.Ancak var olan mevcut projeniz veya bizim proje stoklarımızdan beğendiğiniz bir proje,büyüklüğüne ve karmaşıklığına göre 2 HAFTA içerisinde fabrikada hazırlanır ve inşaat sahasına sevkedilecek şekilde paketlenir.

Bu üretim süresinde proje onayı ve izin işlemleri yapılır.Evin kurulacağı arazinin zemin betonu dökülür,pis su tesisat boruları döşenir,drenaj işleri yapılır ve evin kurulması için yapılması gereken ön hazırlıklar bu arada bitmiş ve hiç zaman kaybı yaşanmamış olur.

Evin kurulması, büyüklüğüne ve karmaşıklığına göre 2 HAFTA'da kurulur ve teslim edilir. Evin % 90'ı tamamlanmış,iç tefrişatı ve düzenleme ev sahibine bağlıdır.

ÇALIŞMA ŞEKLİMİZ

Bizim ev tasarımlarından birini seçebilirsiniz veya sizin var olan bir projenizi veya hayalinizdeki bir projeyi gerçeğe dönüştürürüz. Proje uzmanlarımız size bu konuda bir dizi proje gösterecek size en uygun olanını seçmenize yardımcı olacak,baştan sona kadar sizinle birlikte çalışacak ve size yol gösterecektir.

EVLERİN ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI

1-Deprem korkusuz güvenli yaşam sağlar. 
2-9 şiddetinde depreme dayanıklı. 
3-Bünyesinde, böcek,akrep,yılan,karınca vb. canlıların üremesine,yuvalanmasına, barınmasına asla izin vermez. 
4-Sağlıklı-sağlam-kalıcı-ekonomik. 
5-Hazır ve hızlı uygulanır. 
6-Mum ışığında ısınır. 
7-Yazın serin kışın çok sıcak olur. 
8-Ekolojik ve doğa dostu ürünlerden üretilir. 
9-Kısa zamanda teslim edilir. 
10-Boşluksuz olduğundan ısı ve ses geçirmez. 
11-Bünyesinde rutubet,nem,küf,mantar oluşumuna izin vermez,sağlıklı yaşam sağlar. 
12-Her iklim koşullarında süratli inşa edilir. 
13-Üstün teknoloji ürünü olup,doğa dostu malzemeler kullanılır. 
14-Kar yüküne dayanıklıdır. 
15-Kasırga yüküne dayanıklıdır 220 km/hız. 
16-Konut bünyesinde kum,kireç,çimento,toprak,asbest ,lif vb bulunmaz. 
17-Yapı yüzeyine her türlü mimari kaplama uygulanır. 
18-Çok kapsamlı kullanılır. 
19-Malzeme ve işçilik GARANTİ'si 5 YIL dır. 
20-Geri dönüşümlü % 100 doğa dostudur. 
21-Gereksiz ve sağlıksız malzemelere ve bunlara ödenen paralara son verilmiştir. 
22-Atıl iş gücü ve zaman kaybına son verilmiştir. 
23-İnşaat süresini kısaltmış ve finansman giderlerini azaltmıştır. 
24-Kötü hava şartlarından kaynaklanan gecikmeler önlenmiştir. 
25-Konutlarımız YAZ-KIŞ YAŞANIR yapı teknolojisiyle inşa edilmiştir. 
26-Konutlarda 30 dakikada elde edilen ısıyı, 24 saat muhafaza eden teknik uygulanmıştır. 
27-Konutlarımız, 50 yıl sonra karşılaşılabilecek sorunlara bu ğünden önlem almıştır. 
28-Yapı sağlığı birimimiz, ülkemiz insanlarının en iyi şekilde ve koşulda sağlıklı yaşayabileceği konutların üretilmesine , ödedikleri paranın karşılığını almaları için, en iyi hizmet , en kaliteli ürün kullanılmasını kendine KURAL EDİNMİŞ tir. 29-YALITIMSAN, Müşterisinin yapılan hizmetten memnun kalmadığını belgelediğinde, ödeme iade garantisi veren ülkemizde tek firmadır.

ÖNEMLİ NOT : Amerika'da 1930 yılında ilk yapılan bu SİP konut sistemi ve şehirleşme buğün yapılmış gibi yep yeni ayakta durmakta, üniversite binaları ve lojmanları bu sistemle inşa edilmektedir.
SİP TARİHÇESİ / USA 1930

TEKNİK ŞARTNAME

A- ZEMİN BETON DÖKÜLMESİ : Yapıyı korumak,sağlıklı ve kalıcı bir zemin elde etmek için aşağıdaki uygulamaları öneririz. 1- Ev yapılacak yerin dere kenarı ve vadi ortası olmamasına dikkat edilmelidir. 2-hafriyat yapıldıktan sonra , zemin tesviye edilmeli, dökülecek betonun topraktan alacağı su-nem ve rutubetin bina bünyesine girmesini engellemek için, mutlaka zemine nem bariyeri levhası konmalıdır. 3- Zemine hasır çelik konmalı ve bunların altları takozlanarak yükseltilmeli,dökülecek betonun hasır çeliklerin altına kolayca girmesi ve hasır çeliklerin beton ortasında kalması sağlanmalıdır. 4-Beton dökülmeden önce pis su tesisat boruları (mutfak-banyo-wc giderleri) döşenmelidir. 5-Yukarda önerdiğimiz çalışmalar tamamlandıktan sonra yüksek performanslı beton dökülmelidir. 6- Bina çepeçevre drenaj yapılmalıdır.

B- DIŞ DUVAR VE ÖZELLİĞİ ( SİP) : Dış duvarlarımızda kalınlık 13  cm.dir. 10 mm kalınlığındaki MGO levha kaplı, yüksek yoğunluktaki,yangına dayanıklı özel üretim eps panellerin iki yüzüne el değmeden özel ithal yapıştırıcılarla, vakumlama ve basınç tekniği uygulanarak lamine edilir. Laminasyonda kullanılan bu özel yapıştırıcılar su-nem-rutubet-ısı ve korozyondan etkilenmez,ayrışmaz,çatlamaz özelliklere sahip p.ür yapıştırıcılardır. En önemli özelliği, duvar panelleri içerisinde kesinlikle boşluk olmamasıdır.Bu yüzden duvar içlerinde böcek,akrep,yılan karınca ve haşereler yaşayamaz,yuvalanamaz,üreyemez ve çoğalamaz. Ayrıca duvar panellerinin içerisinde elektrik tesisat kablolarının hızlı döşenmesi için, yatayda ve düşeyde 2 cm çapında gizli delikler açılmış ,bu delikler elektrik kablolarının hızlı şekilde çekilmesini sağlamış,duvarların kırılmasını ,etrafın kirlenmesini önlemiştir. Duvar panelleri ABD Yapı Sağlığı ve Teknolojiler Enstitüsü normları'na göre üretilir. Doğa ve insan sağlığı faktörü ön planda tutulur,duvar panellerinin ısı ve ses yalıtım değerleri oldukça yüksektir.Dış duvarlarda uygulanan kilitleme ve çivileme tekniği yapının depreme dayanım gücünü 2 kat artırmıştır.Yatayda ve düşeyde daha önce hazırlanan ahşap hatıllara, dış duvar panelleri kilitlenerek yerleştirilir ve akıllı vidalarla vidalanır. Duvarlar oldukça sağlam, sağlıklı ,depreme dayanıklı,darbelerden etkilenmezler. Mum ışığıyla ısınırlar,asla ısı ve sesi geçirmezler. Dış duvar kalınlığı bitmiş haliyle 13 cm.dir. ( extradan, ayrıca yapı kalkanı olarak dış duvarlara dışardan, 6 cm kalınlığında yalıtımsanboard yalıtım panel levhaları kaplanır.) Dış duvar üretim ölçüsü: 13x122x270 cm'dir.

C- İÇ DUVAR VE ÖZELLİĞİ( SİP) : İç duvarlarımızın kalınlığı 10 cm.dir. Dış yüzeyleri MGO levha kaplı içleri ise yüksek yoğunlukta yangına dayanıklı özel EPS panellere laminasyon yapılarak üretilir.Laminasyonlamada sudan-nemden-ısıdan etkilenmeyen, ayrışmayan,kopmayan büzüşmeyen ve açılmayan ithal yapıştırıcılar kullanılır. İç duvar panelleri içerisinde yatayda ve düşeyde 2cm çapında gizli tesisat kanalları açılmış ve elektrik tesisat kablolarının hızlı bir şekilde etrafı kırmadan, çevreyi kirletmeden döşenmesi sağlanmıştır.İç duvar Panelleri asla ısı ve ses geçirmez, duvarlarda kilitleme ve vidalama tekniği uygulanır,duvarlar oldukça sağlam ve sağlıklıdır. İç duvar kalınlığı 10 cm.dir. üretim ölçüsü:10x120x270 cm.

D-ÇATI SİSTEMİ ve ÖZELLİĞİ( SİP) : Çatı panellerimiz 10 cm kalınlığındadır. Kendinden ısı-ses-su-nem yalıtımlı kompozit çatı panelleri asla ısı-ses-su-nem geçirmez. Termal,sağlıklı,sağlam,yazın serin kışın çok sıcak olur.Çatı panelleri güneş ışınlarını geri yansıtarak ısının içeri girmesini engeller. Çatı panellerinin dış yüzeyleri 10 mm MGO kaplı ,içleri ise yüksek yoğunlıkta,yangına dayanıklı özel üretim eps panellerden oluşur.Laminasyonlamada özel ve ithal nemden,rutubetten,ısıdan,soğuktan ,agresif doğa koşullarından etkilenmeyen,kopmayan ayrışmayan,yapıştırıcılar kullanılır.Çatı panelleri darbelere ve aşırı yüklere dayanıklı olup kar yükü ve fırtınadan asla etkilenmez. Paneller çatıda, boydan boya uzanan taşıyıcı ( H profil veya makaslar) üzerine kilitleme yöntemiyle düzgün şekilde döşenir ve 15 cm.lik akıllı vidalarla paneller, çatı makaslarına m2 ye 8 adet gidecek şekilde vidalanır. Dereler ve iniş boruları tamamlanan çatıya, çatı kaplama öncesi buhar dengeleyici örtü serilir(buhar dengeleyici terleme ve ahşabın çürümesini önler)ve akabinde çatıya şıngıl kaplanarak çatı tamamlanır. üretim ölçüsü :10x122x270 cm.

E -TAVAN KAPLAMA SİSTEMİ ve ÖZELLİĞİ : Tavan panellerimiz 6 cm kalınlığında ısı ve ses yalıtımlı,yüksek yoğunlukta, yangına dayanıklı özel üretim EPS panellere dış yüzey MGO Yanmaz levhalar p.ür yapıştırıcılar kullanılarak lamine edilir.Elde edilen bu paneller tavan kaplaması olarak tavana uygulanır. Kendinden yangın-ısı-ses-akustik-su-nem-rutubet yalıtımlı, mekan estetiği ve yaşam konforu sağlar.  Ne yazık ki ülkemizde hiçbir firma bu sistemi maliyet artırdığı düşüncesiyle uygulamamaktadır. üretim ölçüsü : 6x60x270 cm'dir.

PENCERELER : Renkli pervazlı pvc doğramadır.Camlar ısı cam 4+9+4 olup pencere açılımları tek açılımlıdır.

İÇ KAPILAR : Amerikan panel kapılardır.Kol ve kilitler üzerinde takılıdır.

DIŞ KAPILAR : Çelik kapı olup çift kilitlidir.Kilit ve kollar üzerinde takılıdır.

DÖŞEME KATLARI : Dublex veya triplex döşeme katları özel imalat( 5x30x600cm ölçülerinde ) ahşap veya metal ( H ) kirişler 60 cm aralıklarla binanın dış duvarlarına sabitlenir ve üzeri 20 mm ahşap, neme, suya dayanıklı levhalar boydan boya kirişlere kaplanır ve akıllı vidalarla kirişlerine vidalanır. Döşemeler sonderece sağlamdır, darbe ve yük dayanımlıdır.

MERDİVEN :Ahşap karkas ve metal konstrüksiyonlu merdivenler sonderece sağlamdır. Ahşap basamaklar ve rıhtlar 5 cm kalınlığındadır. basamak genişliği 30 cm, rıht yüksekliği toplamı 17 cm,merdiven genişliği 125 cm.dir. Merdiven ahşapları vernikli olup korkuluk bazası 5x50 mm metal ve üzeri vernikli harpuşta ile kaplıdır.

MUTFAK : Temiz su,pis su tesisatları çekilmiş,su testleri yapılmış ve kör tapaları vurulmuş, mutfak dolapları alt/üst,mutfak evyesi,mutfak tezgahı, armatürler ve aksesuarları takılı vaziyette teslim edilir.

BANYO-WC : Gerek banyo gerekse wc lerde pis su ve temiz su tesisatları çekilmiş,testleri yapılmış, duvar ve zemine su-nem izolasyonu yapılmış ,seramik ve fayansları döşenmiş, lavabo, klozet,duş teknesi,yer süzgeci konmuş,musluklar ve armatürler takılmış olarak mal sahibine teslim edilir. 

ZEMİN KAPLAMA VE ŞAP : Zemine 5 cm kalınlığında hazır şap kaplanarak zemin tamamlanır ve teslim edilir. (kuru mekan, parke-seramik-pvc zemin kaplama,halı kaplama,vb.tür kaplamalar mal sahibine aittir.)

İÇ DUVAR KAPLAMALARI : Islak ve kuru mekanların, tavan ve duvar boyaları yapılarak teslim edilir.Duvarlara ve tavanlara saten alçı sıva /saten macun çekilir. Duvar boyaları su bazlı saten duvar boyası ,tavanlar ise özel tavan boyası ile boyanır. Kullanılan tüm malzemeler TSE ve İSO belgelidir.Duvar boya renkleri ev sahibinin istediği renklerde boyanır.

ELEKTRİK TESİSATLARI :Tüm elektrik tesisatlarında kullanılacak kablolar, akım hesapları yapılarak konur ve kullanılır. Kullanılacak tüm malzemeler ve kablolar TSE-İSO-CE GARANTİ BELGELİ ürünlerdir.
Yatak odalarına : 2 piriz-2 lambma. Oturma odalarına : 2 piriz -2 lamba 1 telefon hattı. Salon : 3 piriz,2 lamba,1 telefon hattı . Hol-koridor : 2 priz,2 lamba. Mutfak :3 priz 2 lamba. Banyo : 3 priz,2 lamba,1 ayna lamba . Wc : 1 lamba . Dış kapı : 1 priz,2 lamba Veranda : 1 lamba zil : 1 ad / belirtilen tesisat ve aksamları yapılarak teslim edilir.

SU TESİSATI : Gerek temiz su tesisatı,gerekse pis su tesisatı ,armatürleri ve boruları TSE ve İSO garanti belgeli ürünlerdir.Tesisat dışarıya kadar çekilmiştir.( dış bağlantısı mal sahibine aittir)
MUTFAK : Sıcak, soğuk su tesisatları çekilmiş,pis su gideri ,mutfak süzgeçi konmuş ve kör tapaları vurulmuş ,su testi yapılmış olarak teslim edilir.

ISITMA-SOĞUTMA-EĞLENCE SİSTEMİ-GÜVENLİK-BAHÇE VE SAHA AYDINLATMA SİSTEMİ : Ayrı bir merkezi,ayrı bir kontrol panelinden yönetilebilir.(ayrı bir ücrete tabi olup taahhüdümüz dışıdır.)

YALITIM : Konutlarımız temelden çatıya kadar ısı-ses-akustik-su-nem-rutubet-korozyon izolasyonludur.Yakıttan ve enerjiden % 70 tasarruf sağlayan bir yalıtım teknolojisi uygulanmıştır . Yalıtım ömrü bina ömrü kadar uzun ve kalıcıdır. 30 dakika içinde elde edilen konfor ısı ve serinlik 24 saat kendisini muhafaza eder. (Kapı ve pencereler açılmadıkça)

Bizim Konutlarımız
"MUM IŞIĞINDA ISINIR,YAZIN SERİN KIŞIN ÇOK SICAK OLUR VE 4 MEVSİM YAŞANIR "

İŞİN SÜRECİ
1- Hoşunuza giden ve beğendiğiniz evin özelliklerini belirten iş sözleşmesi karşılıklı olarak imzalanır ve sözleşme bedelinin % 50 si nakit olarak alınır ve üretime başlanır. 
2- Üretim yapılırken evin inşa edileceği saha çalışmaları yapılır.Bir problem yaşanmaması için sıkı kontrol edilir. 
3- Fabrikada tamamlanan evin inşaat sahasına sevk edileceği gün müşteriye bildirilir.Müşteriden nakil aracı temin etmesi veya namı hesabına bizim temin edeceğimiz belirtilir,karar müşterinindir.Nakliye müşteriye ait olup müşterinin malı siğorta ettirmesi herzaman menfaatinedir.
 4- Müşteri evi yüklemeden önce sözleşmeden kalan bakiye%50 yi öder.Mal yükleme izin belgesini alır,sevkiyat sorumlusuna verir ve yükleme gerçekleşir. 
5- İnşaat sahasına gelen malın düzgün bir şekilde inmesinden ,korunmasından,hırsızlığa karşı tedbir almasından müşteri sorumludur. 
6- Uygulama ekibi belirtilen günde uygulama sahasına gelir,müşteri uygulama ekibinin ihtiyacı olan su ve elektrik ihtiyaçlarını karşılamakla yükümlüdür. 
7- Evin montaj süresi en fazla 15 gündür

UYGULAMA
1- Dış duvarlar dönülür. 
2- çatı karkası,dere ve saçakları ,çatı kaplaması yapılır. 
3-Dış cephe zırhlandırma kaplaması yapılır. 
4-Pvc pencereleri ve çelik kapıları takılır, dış cephe boyası yapılır. 
5-Bina dıştan tamamlanmış olur 
6- Bina iç bölme duvarları yapılır. Mutfak pis su,temiz su tesisatı çekilir. mutfak süzgeçi konur. 
7-Elektrik,zil tesisatları, temiz su, pis su tesisatları çekilir,kablolama yapılır, 
8-Asma tavanları yapılır,Tüm İç duvarlara ve tavanlara alçı sıva ve saten macun çekilir. 
9- Tüm iç kapılar(amerikan panel kapılar) takılır,merdiven yapılır. 
10- Banyo- wc lerin duvar ve zeminlerine, su-nem izolasyonu yapılır, ıslak mekanların zemin- duvar seramikleri kaplanır.
11-Banyo ve wc nin armatürleri,bataryaları, lavabo,klozet,duş teknesi takılır.
12- Elektrik aksamları fişler,pirizler, geçici lambalar takılır(avize,abajur,mimari ve lüx aydınlama aksamları mal sahibine aittir) 
13-Zemine 5 cm kalınlığında şap yapılır. 
14- Tüm tavan ve duvarlar boyanır,iç dış sonlandırılır. 
15-Mal sahibiyle veya temsilcisiyle birlikte genel kontrol ve test yapılarak ev teslim edilir.

FİYATIMIZA DAHİL OLMAYANLAR
1-Zemin betonun atılması

2-Yapı izin belgesi (Yapı ruhsatı, projeler)

3-Nakliye ve sevkiyat

4-Kuru mekan zemin kaplaması

5-Elektrik ve su tesisatlarının dış bağlantılarının yapılması ve  yasal işlemleri

 Yeni Mahalle Plevne Bulvari No : 31 Pendik / ISTANBUL

0 216 390 23 10

yalitimsan@yalitimsan.com

www.yalitimsankonut.com/


Copyright © 2020. Yalıtımsan Konut | Termal Ekolojik Doğa Evleri. Tüm Hakları Saklıdır...

Tasarım: Kuvve